IME-Global IME Aakanshya Scholarship

English | Nepali

छात्रवृत्तिको परिचयः

आईएमई–ग्लोबल आईएमई आंकाक्षा छात्रवृत्ति आईएमई तथा ग्लोबल आईएमई बैंकद्धारा हिसान तथा प्याब्सनको सहकार्यमा ल्याईएको हो । यसको मुख्य उदेश्य आर्थिक रुपमा  विपन्न तथा जेहेन्दार विधार्थीहरुको शैक्षिक आंकाक्षालाई आर्थिक सहयोग पुयाउनु हो । गत बैशाख १२ को भूकम्पले प्रभावित, सिमान्तकृत तथा सबै समुदायका कक्षा १ देखि ११ सम्म अध्ययनरत विधार्थीहरुले पनि यसका लागि आवेदन दिन सक्नेछन् ।

छात्रवृत्ति कोषको स्थापनाः

प्रति वर्ष १० लाख रुपैयाँको कोष स्थापना हुनेछ । यो कोषबाट हिसान तथा प्याब्सनसँग सम्बन्धित शैक्षिक संस्थाका अतिरिक्त अन्य सरकारी तथा सामुदायिक विधालयमा अध्यनरत विधार्थीहरुको शैक्षिक आंकाक्षालाई परिपूर्ति गर्न वार्षिक एक सय जना विधार्थीलाई छात्रवृत्ति प्रदान गरिनेछ । हिसान तथा प्याब्सनले यो कोषमा २५ प्रतिशतसम्म थप गरि आफु सम्बद्ध विधालयमा अध्ययनरत विधार्थीको शुल्क मिनाहा एवम् छुट प्रदान गर्न सक्नेछन् ।

प्रक्रियाः

१)    देशको जुनसुकै स्थानमा अध्ययनरत कक्षा १ देखि ११ सम्मका विधार्थीले छात्रवृत्तिका लागि आवेदन दिन सक्नेछन् ।
२)    आवेदन दिने म्याद असार २० देखि साउन ३२, २०७२ सम्म हुनेछ । विस्तृत जानकारीका लागि संचारका माध्यममार्फत् सम्प्रेषित सूचना एवम् हाम्रा फारम उपलब्ध हुने स्थानमा सम्पर्क गर्न सकिनेछ।
३)    ईच्छुक विधार्थीले आईएमई सेन्टर, आईएमई एजेन्ट आउटलेट एवम् ग्लोबल आईएमई बैंकका शाखा कार्यालयहरुमा उपलब्ध फारम भरि यही साउन ३२ गतेभित्र बुझाईसक्नु पर्नेछ ।
४)    यसरी भरिएका फारम आफुलाई पायक पर्ने आईएमई सेन्टर, आईएमई एजेन्ट आउटलेट एवम् ग्लोबल आईएमई बैंकका शाखा कार्यालयहरुमार्फत् वा हाम्रो ईमेल ठेगाना aakanshya@imeremit.com.np मा पठाउन सकिनेछ । आवेदन दर्ता गर्दा सम्बन्धित विधालयका प्राचार्य÷प्रधानाध्यापकको सिफारिश सहित दुुई वर्ष अघिका शैक्षिक प्रमाण–पत्र पेश गर्नुपर्नेछ ।
५)    यसरी प्राप्त हुन आउने आवेदनमा छात्रवृत्ति छनोट उप–समितिले निर्धारित मापदण्ड अपनाएर छात्रवृत्तिका लागि योग्यहरुको सूची प्रकाशित गर्नेछ । उक्त समितिको निर्णय नै अन्तिम निर्णय हुनेछ ।
६)    छनोटमा परेका विधार्थी र निजका अभिभावकको र समितिका विचमा सम्झौता हुनेछ । त्यही सम्झौताको अधिनमा रहेर छात्रबृत्ति प्राप्त विधार्थीको शैक्षिक उपलब्धि वर्षमा दुई पटक परिक्षण गरिनेछ ।

Name List of selected students for Aakanshya Scholarship for academic year 2072

Bagmati
Student's Name Address Class School / college name
Kushal Adhikari Thankot 1 Chandragiri Vidya Ashram Secondary School
Indira Gurung Swoyambhu 1 Kathmandu valley School
Sweekriti Mishra  Shankharapur 1 Hill Side Academy
Biraj Lama Kathmandu 1 Pineridge Academy
Janabi Oli Dhapasi Kathmandu 1 Tilingatar Higher Secondary School
Kritika kafle Samakhusi 2 Pushpa Kunja High School
Aakriti Sunar Tokha 2 Amar English Secondary School
Sandesh kc Basundhara 3 Rehdon Higher Secondary School
Biraj giri Ramkot 3 Shree Nabin Jyoti English School
Shrishtee Rupakheti Jiwanpur 3 Shree Kalika Lower Secondary school
Rejina Karki Kathmandu 3 Navodit Vidya Kunja HS School
Prasidda Hamal  Kathmandu  3 GEMS School
Prasamsha Rokaya Kalanki 4 LRI School
Saujanya Bhattarai Bhaktapur 5 Little Angles School
Urmila Oli Sanothimi Bhaktapur 6 Sainik  Awasiya Mahavidhyalaya
Manjita Gurung  Lainchaur KTM 6 Shree Shanti Vidhya Griha Higher Secondary School
Yubika Dangol Mandikhatar 7 Loyalty Academy
Manisha Mishra Kathmandu 7 CEA High School
Monika Jirel  Kalanki  9 Prime English School
Sanu maya Tamang  Naubise 5 Dhading  9 Shree Chandika Devi Secondary School
Sangita Ghalan Thankot Imakhola  9 Shree Manglodaya Secondary School
Jasin Khattri  Kritipur 7 9 Nepal APF Higher Secondary School 
Nisha Bhujel Kathmandu 10 Divyagyan English Boarding school
Dipika Koirala  Naubise 1 Dhading  10 Shree Machchhindra Highere Secondary School
Ashish Pandey Kathmandu 11 The Times International College
Krishna Bahadur Saud Kalanki 11 ED Mark Academy
Tina Nakarmi Balambu 17 Chandarigiri 11 Nepalaya College 
Sima Bajimaya Shantinagar 11 Nobel Academy
Rojeep Karki Gatthaghar 11 Liverpool International College
Sabu lama Waiba Chobhar 11 Shree Taudaha Rastrya Higher secondary School
Mahendra Nachiring Rai  Lalitpur 11 Little Angles college 
Biswas Thapa Kathmandu 11 Goldengate International College
Manisha Bhandari Kirtipur 3 Kathmandu  11 Prasadi Academy, Lalitpur
Nima Lama Kathmandu 11 Southwestern State College
Aayushma Pant  Maitidevi Kathmandu 11 Trinity International College 
Bijaya Dhakal Teku Kathmandu  11 Rehdon College
Shambhu Khadka  Dolakha 2 Janakpur  11 National Integrated College 
Nirajan Shahi  Kritipur 18 KTM 11 Bernhardt Higher secondary school
Mahendra Shrestha  Dakshyan Kali 6 KTM 11 Shree Arunodaya Higher Secondary School
Suraj Basnet  Gokarna KTM 11 Texas IN't  College 
Laxmi Shah  Kumaripati  11 Omega IN'T College 
Suhan Pandit Dhapasi Kathmandu 3 New castle Higher Secondary School
Simran Karki  kathamndu    VS niketan
Sahista Shrestha  tilganga    Himal Boarding school
Yudda Kulung  Bhaisepati Lalitpur 11 Adarsha Saula Yubak Higher Secondary School
       
Mechi
Student's Name Address Class School / college name
Kushal Nepal Phidim2, Panchthar 1 Vidya Bardan School
Sumit Shrestha  Mechinagar 3 1 Convent English School
Rishab Kattuwal  Phidim 4  2 Shree Tirtire Secondary School
Krish Kumal Mechinagar 12 3 Convent English School
Sabunam Subba Topgachi 2 jhapa 9 Shree Gyan Jyoti secondary school
Mingma Diki Sherpa  Change 5 Taplejung 9 Change Higher Secondary School 
       
Seti
Student's Name Address Class School / college name
Aakash Mandel Kailali 1 Shree JK higher secondary school
Mukesh Rana  Manehara Dhading 7 Kailali 2 Shree Saraswati Higher Secondary School
Sushila Kumari Mijar Kuldevmandu 9 7 Shree Bhanodaya Higher Secondary School
       
Lumbini
Student's Name Address Class School / college name
Melina Sunar Gulmi 3 Arjun Boarding Higher Secondary School
Shraddha Mukhiya  Gulmi  4 Arjun Boarding Higher Secondary School
Ishu GC Rupandehi 5 sainamaina memorial school
Prabha Kumar Mahato  Sonama 6 Mahottary Janakpur 6 Little Plant English Higher Secondary School
Sandesh Wagle Sandhikharka 1 Argakhanchi 7 Shree yuwabarsha Janata Rabi chitra School
Anup Bhandari Resunga 2 Tamghas Gulmi 10 Resunga Multiple Campus
Narayan Bastakoti Tillotamma 7 Manigram Rupendehi 11 Tillotamma Campus 
Suraj Naupane  Tillotamma 7 Manigram Rupendehi 11 Shree Shanti Namuna  Higher Secondarya School
       
Janakpur
Student's Name Address Class School / college name
Saksham Karki  Ramechhap  1 Little Star English School
Sabal Karki  Ramechhap  8 Shree Manthali Higher Secondary School
Anjali Sah Kaudena 1 Sarlahi 8 Kaudena Shiv Ganga English Boarding School
       
Mahakali
Student's Name Address Class School / college name
Aashish Joshi Dadeldhura  5 Shree Bal Kalyan Secondary School
       
Rapti
Student's Name Address Class School / college name
Nirajan Oli Musikot 6 Rukum 2 Shree New Moon Light Secondary School
Hishila Rijal  Rolpa  4 Shree Balkalyan Higher Secondary School
Khusiram Roka Magar  sishaniya 5 Deep Jyoti English Boarding School
Yamraj Oli Musikot 6 Rukum 8 Shree New Moon Light Secondary School
Puspa B.k Musikot 3 Rukum 10 Shree Pashupati Mavi Ratamata Rukum
       
Dhaulagiri
Student's Name Address Class School / college name
Susmita Khatri Parbat 3 Adarsha English Boarding School
Bibek KC Baglung 6 Adarsha Vidya Mandir Boarding School
Manisha Sharma Baglung 7 Balewa Brilliant English Boarding School
Sagun Pariyar Parbat 11 shree Namuna Higher secondary Boarding School
       
Sagarmatha
Student's Name Address Class School / college name
Bhupendra Mandal Saptari 6 Shankar Public Academy
Priyanka Rai Udayapur 8 Bhu Pu Sainik English Secondary School
Sarita Kumari Mahato Bhawanipur 6 Siraha 10 Shree Janata Higher Secondary School
       
Bheri
Student's Name Address Class School / college name
Manisha Pariyar Jajarkot 2 Shree Kalika Primary School
Bhuwan KC Badakanda 3 Shree Durga Devi Primary School
Dilli Ram Khatri Mangragadhi 9 bardiya 9 Janata higher secondary school Rammapur
Rohit Medasi Thakuri Birendranagr 5 Surkhet 11 Shree Jana Higher Secondary School
       
Koshi
Student's Name Address Class School / college name
Aarogya Koirala Biratnagar 4 Bal Kalyan Vidya Mandir
Kiran Chaudhary  Koshi Biratnagar 16 7 Sagarmatha Higher Secondary School
Gita Limbu Dharan 8 10 Parvat Secondary Boarding School
       
Karnali
Student's Name Address Class School / college name
Shanta Dhamala  Kalikot 7 Shree Danphe Higher Secondary School
Sagar Acharya  Manma 6 Kalikot 10 Shree Jan Jivan Secondary School
       
Gandaki
Student's Name Address Class School / college name
Jenisha Moktan Pokhara 2 Step By Step Higher Secondary school
Prashant Gurung  Rupakot 9 Tanahun  2 Gauri Shankar Vidya Sadan 
Ashmita Ale  Ghasikuwa 5 Tanahun 6 Shree Siddheswori Secondary School
Ashok Manandhar  Pokhara 8 7 Sainik Awasiya Mahavidyalaya
Dhiran Ale  Ghasikuwa 5 Tanahun 7 Shree Siddheshwori Secondary School
Archana Shrestha  Tanahun 11 Prasadi Academy 
       
Narayani
Student's Name Address Class School/College Name 
Subham Sah Bara 1 Holy Angles H.S Boarding School
Hari lal Chepang Shidhi 8 Chitwan 3 Shree bindhyeshwori Lower Secondary School
Grisha pandey Makawanpur 4 Brahmadik Academy
Purnima Lama Jutpani 3 Chitwan 6 Lower Secondary School 
Lila Bahadur Ghimire Bharatpur 12 Chitwan 7 Shree Mohan Secondary School
Bijay Kumar Yadav Rautahat 8 Shree Nemdhari Basudev H.S School
Kanchan Dhungana Changu Narayan 4 Bhaktapur 11 Khwopa Higher Secondary School

Other Promotions

News & Events

Promotions

Network

Contact Us

IME Ltd.

IME Complex, Panipokhari
Kathmandu, Nepal

Tel: 00977-1-4430600
Fax: 00977-1-4425800
P.O Box: 19797
Toll Free Number: 16600-151515
Email: info@imeremit.com.np

View Details →

Become Agent

By becoming our partner agent you will be open to ample opportunities to increase your revenue. As an IME agent, you will have an added advantage of offering your customer with new service, hence increasing your customer base.

Signing up with us is easy.

Find out more →